Oskar Krejčí: Bidenovo americké lídrovství je obdobou Trumpova „America First“

Rozhovor: S politologem Oskarem Krejčím hodnotíme volby v USA i téměř čtyři roky s Trumpem,ale také současnou situaci v zahraničních vztazích, včetně nástupu multipolarismu.

Milé čtenářky a milí čtenáři,

podcasty se staly už nedílnou součástí našeho obsahu a dnes nabízíme i možnost sledovat rozhovor prostřednictvím videa.Podcasty i naše videa vznikají stále svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. Přesto jsou výsledkem naší práce a věnujeme jim čas i péči. Pokud nás chcete v této aktivitě a v celé naší práci podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

V dnešním podcastu…

S politologem Oskarem Krejčím hovoříme o prezidentských volbách v USA, šancích obou kandidátů na zvolení a o jejich zahraničněpolitických rámcích. Nechybí ani téma významu NATO i Evropy pro americkou politiku, vztahy s Ruskem či turecká zahraniční politika a otázka přechodu k multipolárnímu světu.

Více v našem video rozhovoru via Skype a v našem podcastu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.