Trump na svém Twitteru oznámil vítězství ve volbách

Americký prezident svým dalším postem rozvířil sociální sítě. Prý vyhrál volby.

Americký prezident Donald Trump ve svém pondělním postu na sociální síti Twitter oznámil své vítězství v prezidentských volbách. „Vyhrál jsem volby!“, napsal Trump velkými písmeny.

 

Pod textem tweetu amerického prezidenta se následně objevil komentář „Oficiální zdroje vidí tyto volby jinak“ v červené barvě, který k postu dodal Twitter.

Trump krátce před tím řekl, že jeho rival a demokratický kandidát Joe Biden vyhrál prezidentské volby díky jejich zfalšování a odmítl uznat Bidenovo vítězství. Trump kritizuje zejména korespondenční hlasy.

Volby v USA skončily 3. listopadu a podle nepotvrzených předběžných výsledků v nich zvítězil právě Biden, který měl získat hlasy 290 z 538 volitelů, kdežto Trump jen 232, což by k vítězství nestačilo. Oficiální výsledky voleb zatím nejsou k dispozici. Právníci Donalda Trumpa chystají nebo již podali žaloby ve státech, kde Trump prohrál.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.