Budoucnost Evropy: Občané ve Štrasburku diskutovali o ekonomice, zaměstnanosti a vzdělávání

Konference o budoucnosti Evropy má být jedinečnou příležitostí k diskusi mezi evropskými občany o výzvách a prioritách Evropy.

V Evropském parlamentu ve Štrasburku se během uplynulého víkendu 17.–19. září sešlo celkem 200 lidí ze všech koutů EU. Zahájili zde první panelovou diskusi evropských občanů – proces, který jim umožní formulovat doporučení pro budoucí směřování Unie v rámci Konference o budoucnosti Evropy, informoval web Evropského parlamentu.

Členové panelu byli vybraní náhodně, ale zároveň tak, aby reprezentovali rozmanitost EU. Zabývali se širokou škálou témat, včetně ekonomiky, zaměstnanosti, sociální spravedlnosti, vzdělávání, kultury, mládeže, sportu a digitální transformace.

Na svém prvním třídenním zasedání (v průběhu podzimu se uskuteční ještě další dvě) nastínil panel pět témat, která budou hlouběji diskutována během příštích setkání: Práce v Evropě, Ekonomika pro budoucnost, Spravedlivá společnost, Učení v Evropě, Etická a bezpečná digitální transformace.

Účastníci panelu uvítali příležitost hovořit o problémech, kterým EU čelí.

Druhé zasedání panelu se bude konat online 5.–7. listopadu, zatímco během třetího se panelisté setkají opět osobně 3.–5. prosince v Dublinu.

Panelové diskuse

Panelové diskuse se zabývají níže uvedenými tématy, v jejichž rámci lidé přispívají svými nápady:

  • silnější ekonomika, sociální spravedlnost a pracovní místa/vzdělávání, kultura, mládež a sport/digitální transformace
  • evropská demokracie/a práva, právní stát, bezpečnost
  • změna klimatu a životní prostředí/zdraví
  • EU ve světě/migrace

Zapojit do Konference o budoucnosti Evropy se může každý, podrobnosti najdete zde.

Publikace k tématu:Vícejazyčná digitální platforma Konference o budoucnosti Evropy“ (průběžná zpráva; srpen 2021)

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.