Jazzové okénko Jana Schneidera: Un Coup De Cafard, Fumblin‘ with the Blues a Bif’at Hakfar

Další díl pravidelného pořadu o jazzové hudbě od Jana Schneidera nabídne dnešní neděli skladby Un Coup De Cafard,  Fumblin‘ with the Blues a Bif’at Hakfar.

Na rozbouřené nervy devět z deseti psychiatrů doporučuje Sidney Becheta. Myslím, že léčebnou nabídkou skladby Un Coup De Cafard nikoho nemohu urazit.

V těchto dnech oslavil narozeniny písničkář a publicista Ivan Hoffman. Čerstvě zapadlý sněhem prý nemohl než vychutnávat  bourbon a blues. Pro případ, že by mu to druhé došlo, dovolím si kromě přání přidat Toma Waitse a jeho Fumblin‘ with the Blues. Skvělý saxofon hraje Frank Vicari, úžasně dynamickou basu Fitzgerald Jenkins III, jemné bicí Chip White – a zpěv a klavír jsou už úplně bez komentáře (zde je studiovka s textem, saxofon hraje Pete Christlieb, bicí Bill Goodwin a opět vynikající kontrabas Jim Hughart).

Na závěr něco k rozehřátí – trocha Orientem šmrncnutého jazzu. Jde o skladbu Bif’at Hakfar z projektu Debka Fantasia (debka je orientální tanec, nikoliv lidové označení deprese) Jisraele Borochova, kapelníka a hráče na banju podobný nástroj zvaný jumbush. Významný part hraje světově proslulý jazzový kontrabasista Omer Avital a zpěvačka Haya Samir, sóla hrají klarinetista Eyal Sela a kapelníkův syn Itamar Borochov na trubku.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.