Seznam autorů

Všichni A B C-Č D-Ď E F G H I J K L M N-Ň O P Q R-Ř S-Š T-Ť U V W X Y Z-Ž 

Nebo vyhledat podle příjmení autora:   

Nalezené výsledky pro: Všichni


VSa  (příspěvků: 8000)
O autorovi: Zprávy pro vás chystá zatím týmově Veronika Sušová-Salminen, Ilona Švíhlíková spolu s Ivo Šebestíkem. Vybíráme především ty zprávy, které by neměly zapadnout, ale obvykle je nenajdete někde jinde v českém jazyce. Nechceme suplovat to, co se můžete v češtině dočíst jinde.

 
Martin J. Kadrman  (příspěvků: 4)
O autorovi: Autor je viceprezidentem Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR.

 
Petr Drulák  (příspěvků: 15)
O autorovi: Autor je politolog.

 
Karmína Author (příspěvků: 1)
O autorovi:

 
Karím al-Árif  (příspěvků: 2)
O autorovi: Karím al-Árif je novinář, analytik a překladatel zabývající se zejména společenskou a geopolitickou problematikou – nejčastěji s relevancí k Libanonu, regionu a globálním tématům.

 
Nabíl al-Jásirí  (příspěvků: 5)
O autorovi: Nabíl al-Jásirí je irácký autor a novinář, vyjadřující se nejčastěji ke společenským a ekonomickým tématům jak své vlasti, tak regionu, ve kterém se nachází, podobně jako k širším (geo)politickým souvislostem majících svůj základ v zájmech, cílech i ambicích globálních velmocí činných v dané oblasti.

 
Íflín al-Mustafá  (příspěvků: 2)
O autorovi: Íflín al-Mustafá je syrská ekonomická novinářka a absolventka Fakulty Médií na Damašské univerzitě. Jako žurnalistka se přes 10 let věnuje novinkám a tématům, která mají klíčový vztah k syrské společnosti a Syřanům, stejně jako nejzávažnějším námětům na místní, arabské i globální úrovni. Její hlavní doménou jsou ekonomická témata, je dopisovatelkou a autorkou ekonomických pojednání pro různá média, dále časopisy al-Azmina a Researches Journal. Do arabštiny překládá ekonomické články mezinárodního významu. Je autorkou knih „Ekonomie a novinářství“ a „Krize, aneb jak si ostatní poradili se svými ekonomickými problémy“.

 
Redakce Argumentu Author (příspěvků: 144)
O autorovi:

 
Walter Baier  (příspěvků: 2)
O autorovi: Autor: Walter Baier, (*1953) rakouský ekonom, politolog a politik. V letech 1994 – 2006 byl předsedou Komunistické strany Rakouska, nyní koordinátor evropské sítě transform!europe.

 
Kateřina Bartheldiová  (příspěvků: 1)
O autorovi: Kateřina Bartheldiová je absolventkou Univerzity Pardubice.

 
Jaroslav Bašta  (příspěvků: 10)
O autorovi: Jaroslav Bašta je vzděláním archeolog, působil jako politik a diplomat. V letech 2000 až 2005 byl českým velvyslancem v Rusku a v letech 2007 až 2010 na Ukrajině. Patří mezi signatáře Charty 77.

 
Artur Bekmatov  (příspěvků: 1)
O autorovi: Artur Bekmatov je novinář, působí jako předseda strany Socialiste.sk.

 
Miroslav Belica  (příspěvků: 2)
O autorovi: Autor působil přes čtyři roky na našem zastupitelském úřadu v Damašku a později do Damašku po další čtyři roky každý měsíc zajížděl.

 
Milan Benkovský Author (příspěvků: 1)
O autorovi:

 
Věra Beranová Author (příspěvků: 46)
O autorovi:

 
Jan Bergman Author (příspěvků: 1)
O autorovi:

 
Vítězslav Betlach Author (příspěvků: 10)
O autorovi:

 
Jevhenija Bilčenko Author (příspěvků: 2)
O autorovi:

 
Ľuboš Blaha  (příspěvků: 21)
O autorovi: PhDr. Mgr. Ľuboš BLAHA, PhD. je politológ a politický filozof neo-marxistickej orientácie. Od roku 2012 pôsobí ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a predseda Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti. Je vedeckým pracovníkom Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied v Bratislave a prednáša na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Špecializuje sa na moderný marxizmus, liberalizmus a komunitarizmus. Je autorom šiestich vedeckých monografií: „Sociálna spravodlivosť a identita“(2006), Späť k Marxovi?“ (2009), „Hlavné línie sociálnej kritiky v ére globalizácie I., II.“ (2010), Matrix kapitalizmu“ (2012) a „Európsky sociálny model – čo ďalej?“ (2014). V roku 2010 získal cenu Literárneho fondu za najlepšiu knihu v kategórii spoločenských vied za rok 2009 ku knihe „Späť k Marxovi?“.

 
Naděžda Bonaventurová  (příspěvků: 14)
O autorovi: Naděžda Bonaventurová je romanistka a překladatelka.

 
Martin Brabec  (příspěvků: 2)
O autorovi: Martin Brabec je sociolog a pracuje v Centru globálních studií - společném pracovišti Akademie věd a University Karlovy .

 
Vilém Z. Břevnovský Author (příspěvků: 1)
O autorovi:

 
Jiří Brotánek  (příspěvků: 3)
O autorovi: Jiří Brotánek je sinolog a novinář.

 
Josef Buřič Author (příspěvků: 12)
O autorovi:

 
Alexandr V. Buzgalin  (příspěvků: 2)
O autorovi: Alexandr Vladimirovič Buzgalin je ruský ekonom, levicový teoretik, profesor Moskevské státní univerzity (MGU) a šéfredaktor časopisu "Alternativy".

 
Nalezeno autorů: 26.
Next