V Británii by ilegální migranti mohli dostávat GPS náramky

Ministerstvo vnitra se obává, že Británii dojdou prostory pro zadržování nelegálně příchozích osob.

Britské úřady zvažují možnost vydávat nelegálním migrantům speciální elektronické náramky GPS. Tento krok by měl pomoci sledovat jejich pohyb a snížit náklady na zadržování v ubytovacích střediscích, napsal deník The Times.

Opatření je nutné kvůli úspoře peněz a také kvůli nedostatku míst v ubytovacích střediscích během projednávání žádostí migrantů o azyl. Ve Velké Británii čeká na azyl více než 125 000 lidí. Vyživování migrantů stojí britské daňové poplatníky asi 4 miliardy liber ročně.

Britská vláda se však zároveň obává, že země nebude mít dostatek elektronických sledovacích náramků pro všechny nelegální přistěhovalce.

Navíc lze předpokládat, že opatření vyvolá pobouření mezi ochránci lidských práv – může vyústit v žaloby na úřady. Počet migrantů ve Spojeném království roste. Od roku 2018 přišlo do země přes Lamanšský průliv z Francie více než 100 tisíc nelegálních přistěhovalců.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.