Saúdové: Spolupráce s Ruskem vdechla OPECu nový život

Bloomberg.  Ministr pro energetiku říká, že úspěch spolupráce mezi zeměmi je jasný a král Salmán je poprvé na návštěvě Ruska, informoval Bloomberg. 

Ministr energetiky Saúdské Arábie uvedl, že spolupráce mezi Saúdskou Arábií a Ruskem vdechla OPECu nový život, země je optimističtější ohledně dalšího vývoj cen ropy.

Úspěch spolupráce mezi dvěma největšími ropnými exportéry je jasný, uvedl al-Falih. Vztah zahrnuje nejen dohodnuté snížení těžby, aby byla omezena nadměrná nabídka, ale také společné energetické investice.

Ministr energetika hovořil na začátku historicky první návštěvy saúdského krále Salmána v Rusku, kde se setká s ruským prezidentem Putinem.

Ruský ministr energetiky Novak uvedl, že Rusko plní svou dohodu v souladu s OPEC a že trh se pomalu vyrovnává. Putin navíc uvedl, že Rusko může souhlasit s prodloužením platnosti ropné dohody až do konce roku 2018.

To, jak si Saúdové předcházejí Rusko, ukazuje na sbližování zájmů mezi oběma zeměmi, které obě chtějí navýšení cen ropy. A je to také přiznání toho, že se mění politická rovnováha na Blízkém Východě a že Putin zabránil snahám USA svrhnout Bašára al Asada.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.