Největší ruská banka spouští službu převodu peněz do Íránu

Klienti státní banky Sberbank mohou nyní posílat peníze přímo do Islámské republiky navzdory západním sankcím.

Největší ruská věřitelská banka, státní Sberbank, 7. září oznámila spuštění nové služby, která jejím klientům umožňuje převádět peníze do Íránu, informoval portál The Cradle.

„Služba převodu peněz do Íránu je pro nás novinkou a poptávku po ní musíme teprve vyhodnotit. Služba je určena především pro turisty,“ uvádí se v prohlášení. Zdůraznilo také, že služba může být realizována jak ve prospěch „fyzických, tak právnických osob“.

V rámci rozvíjející se spolupráce navštívila v květnu guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullina Teherán, kde jednala se svým íránským protějškem Mohammadem-Rezou Farzinem a zaměřila se na posílení vztahů mezi komerčními bankami obou sankcionovaných zemí a také na rozšíření spolupráce v oblasti bankovní infrastruktury.

V roce 2022 se hodnota zboží a služeb vyměněných mezi Íránem a Ruskem podle oficiálních údajů prudce zvýšila o 15 % a dosáhla 4,6 miliardy dolarů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.