Udá Ursula von der Leyenová sama sebe jako dezinformátorku?

Takovou otázku si v dnešní glose položil Marek Pavka.

K nejdůležitějším úkolům dneška patří podle Ursuly von der Leyenové boj s dezinformacemi, jak nám prozradila na Mezinárodním ekonomickém fóru v Davosu. Měl bych tedy pro ni podnět. Německá CDU totiž před volbami do Evropského parlamentu, které se konaly v květnu 2019, ve svém předvolebním programu neměla ani zmínku o tzv. Evropském zeleném údělu (obecně známém jako Green Deal). Ursula von der Leyenová je členkou právě této strany, od roku 2010 do července 2019 byla její zastupující předsedkyní a v létě 2019 ji Evropský parlament ji zvolil předsedkyní Evropské komise. Už v prosinci 2019 jí vedená Evropská komise vyhlásila Evropský zelený úděl, který dokonce označila za jednu ze svých šesti priorit.

Jinými slovy, voliči byli v evropských volbách dezinformováni a strana, v jejímž vedení Ursula von der Leyenová před těmito volbami byla, se ke Green Dealu prolhala. Ale co také čekat jiného od křesťanských demokratů? Co čekat od ženy, která chce po obyvatelích Evropy, aby se z ekologických důvodů uskrovnili, zatímco sama cestuje mezi Vídní a Bratislavou, tedy celých 47 kilometrů, soukromým letadlem? 

Předpokládám tedy, že se kvůli tomu u nás začnou tvořit fronty před POL-POTovými udavačskými budkami (celá léta jsem si nedokázal představit, co se stane architektonickým symbolem polistopadové éry v Česku – díky ministerstvu vnitra už to vím), v nichž budou občané čekat, aby tuto do nebe volající dezinformaci mohli nahlásit. A předpokládám, že Ursula von der Leyenová půjde příkladem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.