Reuters. Brazilský prezident Michel Temer v rozhovoru, který poskytl tento týden Reuters, odmítl, že by jeho vláda uvažovala o privatizací státní ropné společnosti Petroleo Brasileiro. Ta je symbolem národní suverenity země.
Temer také sdělil, že vyšetřování korupce v brazilské politice, které se týká také jeho osoby, ukazuje na to, že brazilské vládní instituce jsou nezávisle a dobře fungují. Z vyšetřování své osoby prý nemá obavy. Tato vyšetřování dávají podle prezidenta také investorům větší důvěru v investice do brazilské ekonomiky, největší v Jižní Americe.
Jak dále zdůraznil, jiné rozhodnutí vlády tentokrát privatizovat kapitál firmy Electrobras, která provozuje elektrické napájení a je největší v Brazílii i v celé Latinské Americe, bylo správné.
