Ilona Švihlíková: Týden podle !Argumentu 37: Špatné zprávy: krize se prožene českými mzdami

Podcast: Ilona Švihlíková se ohlíží za událostmi minulého týdne v Česku i v zahraničí. Dnes například o tom, jak se probíhající krize dotkne reálných mezd a náhrad zaměstancům a co to znamená pro konvergenční směřování české ekonomiky.

Milé čtenářky a milí čtenáři,

podcasty se staly už nedílnou součástí našeho obsahu. Vznikají stále svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. Přesto jsou výsledkem naší práce a věnujeme jim čas i péči. Pokud nás chcete v této aktivitě a v celé naší práci podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

V dnešním podcastu…

Pravidelné úterní komentované shrnutí Ilony Švihlíkové si vedle problémů české ekonomiky, jako jsou pokles reálných mezd nebo nejasností  kolem kurzarbeiteru a státního rozpočtu na další rok, všímá celé řady témat. Nechybí covidový přehled ze světa i z Česka, konflikt v Náhorním Karabachu a úloha současného Turecka, které připomíná doktora Cvacha, zpráva o nakažení amerického prezidenta, který se tak přidal k “památné kolekci” nakažených politiků a celá řada dalších témat…více v podcastu.

Příjemný poslech! (Také na YouTube)

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.