Jak utajit Putinovy nemoce?

Existuje místo, kam i císař pán chodil pěšky, ovšem „produkty“ mohou být v některých případech státním tajemstvím…

Důstojníci FSO (Federální ochranná služba) doprovázející Vladimira Putina v zahraničí sbírají prezidentovu moč a výkaly a dodávají je do Moskvy, uvedl Paris Match. Tímto způsobem se pravděpodobně snaží utajit informace o možných Putinových nemocech.

Novinářka Farida Rustamová napsala, že je to podle jejího zdroje „běžná praxe mnoha světových lídrů, protože přístup k jejich biomateriálům poskytuje mnoho informací o jejich zdraví – a obrovské pole pro manipulaci“.

Podle časopisu Paris Match se vývoz exkrementů uskutečnil zejména v říjnu 2019 během Putinovy návštěvy Saúdské Arábie. „Z nepřímých zdrojů na Blízkém východě jsme se dozvěděli, že tato delikátní mise byla provedena pod kontrolou FSO,“ napsal časopis. Zaměstnanec měl Putinovy výkaly uložit do speciálně navržených sáčků, aby nezanechávaly stopy, a vše dopravit do Ruska ve speciálním kufru.

Možná je však tento zvláštní systém uspořádán poněkud jinak a všechny tajné látky jsou zničeny ihned na místě, uvažuje Rustamová ve svém příspěvku „Suitcase or a “porta-spotty”? How Putin protects his biomaterials“.

Kreml začal zatajovat informace o zdravotním stavu tehdy mladého prezidenta už od začátku Putinova prvního funkčního období. Tomuto tématu se v dubnu 2022 věnovala platforma Проект a zabývala se také tím, kdo a z čeho Putina léčí. V článku nazvaném „Investigation for Vladimir Putin’s 70th birthday“ je kromě jiného zmíněn i obrovský areál, který se nachází na západě Moskvy, v Krylatském – jedná se o Centrální klinickou nemocnici s poliklinikou. Právě toto zdravotnické zařízení je zodpovědné za zdraví nejvyšších představitelů – jsou zde VIP pokoje, speciální komunikační systém a ochranka. Putin sem posledních letech stále častěji dochází, uvádí web.

V průběhu let však lékaře v Centrální klinické nemocnici nenavštěvuje ani tak Putin, jako spíše oni jeho: lékaři létají do Putinových rezidencí a doprovázejí ho na jeho cestách.

Hlavní areál nemocnice, který se rozkládá v parku o rozloze 180 hektarů na předměstí Moskvy, provozuje oddělení správy majetku ruské prezidentské administrativy. Léčili se zde sovětští vůdci Leonid Brežněv a Michail Gorbačov. Putinův přímý předchůdce Boris Jelcin se v nemocnici léčil po operaci srdce.

Články zveřejněné v rubrice Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.