Argentina má čtyři nové projekty na těžbu lithia

Nové projekty zvýší argentinskou roční kapacitu o 79 % na ekvivalent 202 000 tun.

Argentina se chystá v nadcházejících týdnech a měsících téměř zdvojnásobit svou výrobní kapacitu lithia díky zahájení čtyř nových projektů. Tyto nové projekty zvýší roční kapacitu o 79 % na ekvivalent 202 000 tun. Ložiska lithia v této zemi již dlouho přitahují pozornost výrobců baterií po celém světě.

Projekty, které se nacházejí v pohoří And v lithiovém trojúhelníku, jsou považovány za klíčové pro argentinskou ekonomiku, která se potýká s měnovými kontrolami. Navzdory nárůstu produkce jsou světové trhy s lithiem již dobře zásobeny, což vede k nízkým spotovým cenám v Číně. Ceny v Číně jsou nejnižší od roku 2021.

Mezi nové projekty patří Centenario Ratones, Sal de Oro, Tres Quebradas a Mariana. Skupina Rio Tinto rovněž plánuje zahájit těžbu ve svém projektu Salar del Rincón. Průmysl se soustřeďuje hlavně v provinciích Jujuy, Salta a Catamarca, ale region La Rioja se také snaží přilákat těžaře.

Projekty přicházejí v době, kdy federální úřady schválily průmyslové reformy, které budou přínosem pro vývojáře lithia, a znamenají tak významný krok vpřed pro argentinský lithiový průmysl.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.