Biden odmítá odstoupit

Navzdory výzvám, aby odstoupil, je jednaosmdesátiletý Biden o své kandidatuře pevně rozhodnut.

Jednaosmdesátiletý prezident Joe Biden je odhodlán pokračovat ve své předvolební kampani navzdory obavám kolegů demokratů z možné ztráty Bílého domu a Kongresu v nadcházejících amerických volbách.

Prezident Biden vyzval všechny pochybující kandidáty, aby mu konkurovali na srpnovém národním sjezdu Demokratické strany, a ujistil, že se nikam nechystá. Toto poselství zdůraznil v telefonátu do pořadu Ranní Joe televize MSNBC a zopakoval ho i v soukromém hovoru s dárci. Navzdory výzvám, aby odstoupil ve prospěch viceprezidentky Kamaly Harrisové nebo jiného kandidáta, zůstává Biden o nové prezidentské kandidatuře pevně rozhodnut. Několik demokratů ve Sněmovně reprezentantů ho vyzvalo, aby se kandidatury vzdal. Jiní, jako například zástupce Steven Horsford, předseda Černošské frakce Kongresu, mu vyjádřili podporu.

Biden čelí výzvám po nevydařené debatě s republikánským kandidátem a bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, ale pokračuje v kampani v důležitých státech, jako je Pensylvánie. Tento týden bude Biden svoji kampaň vyvažovat s hostováním summitu NATO.

Nedávný průzkum veřejného agentury Reuters/Ipsos ukázal, že každý třetí demokratický volič si přeje, aby Biden kvůli svému věku odstoupil. Žádný z jeho potenciálních náhradníků ho v souboji s Trumpem ale nepřekonal. Biden a Trump se v průzkumu sešli na 40 %.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.