Sobotního summitu se účastnilo celkem 123 zemí světa, Čína a také Pákistán nedostaly od Indie pozvánku.
Summit globálního Jihu se konal v online formátu a věnoval se především problémům, kterým čelí země globálního Jihu a rozvojové země, uvedl indický ministr zahraničí S. Džaišankar. Ze 123 zemí, které na summitu participovaly, jich celkem 21 reprezentovaly hlavy států nebo vlád a 34 ministry zahraničí a 118 vládními ministry. Indický šéfdiplomat neúčast Číny nekomentoval, pouze potvrdil.
Indie se v posledních letech staví do pozice vedoucího hlasu globálního Jihu ve světové politice. Summit dvaceti největších ekonomik, G20, se v uplynulém roce pod předsednictvím Indie věnoval problémům jako je inkluzivní růst, klimatická odolnost, digitální inovace a přístup ke zdravotní péči z perspektiv, které by znamenaly a přinesly výhody pro globální Jih.
Podle indického ministra zahraničí se sobotní summit věnoval otázkám jako jsou klimatická změna nebo zadlužení. Tématem byly i výzvy, které představují nové technologie. Summit se shodl na potřebě změny architektury globálního vládnutí. Někteří z přítomných lídrů také zdůrazňovali téma suverenity, strategické autonomie a vměšování.
Indický premiér Narandra Módí na jednání vyzval účastníky k tomu, aby na zářijovém Summitu budoucnosti, který pořádá OSN, vystupovali jedním hlasem.