Ruský rozpočet sníží v roce 2018 výdaje na obranu, řekl Putin

TASS.  Ruský rozpočet na rok 2018 počítá se snížením výdajů na obranu země, řekl Vladimir Putin. Jak dále dodal, snížení výdajů se ale nemá dotknout probíhajícího přezbrojení ruské armády a námořnictva. Tyto modernizační programy budou podle ruského prezidenta dále pokračovat, ale podle plánu jsou tu některé škrty ve srovnání s minulým rokem.

Putin to sdělil při setkání s předsedou parlamentního klubu Jediné Rusko Vladimirem Vasiljevem před podzimním svoláním Dumy, kde se rozpočet na rok 2018 má projednávat. O tom o jaké škrty se bude jednat konkrétně, Putin nic nesdělil.

Dodejme, že podle slov ministra obrany Sergeje Šojgu byl v červenci letošního roku vyplnění státní program modernizace armády na 34, 2 % a v případě oprav na 42,2 %. Tato čísla mají podle ministra splňovat požadavky celého programu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.