Předvolební manifest Marine Le Penové: pryč z NATO a možná také Frexit

Reuters. Kandidátka na prezidenta z pravicově populistické strany Národní fronta Marine Le Penová zveřejnila svůj předvolební manifest, píše agentura Reuters.

Jedním z bodů programu je nové vyjednávání podmínek členství v EU či v případě jeho neúspěchu po půl roce Frexit, neboli odchod z Evropské unie na základě lidového referenda a jeho výsledků.

Podle manifestu by se blok měl zásadně změnit směrem k volnějšímu svazku zemí bez společné měny, bez otevřených hranic a volného pohybu a bez jednotných pravidel pro rozpočtovou politiku. Počítá také s koncem eura jako měny.

Manifest Le Penové dále slibuje změny v daňové politice (snížení daní) a zároveň s tím slibuje zlepšení sociální péče či welfare.

Obsahuje také plán pro tzv. inteligentní protekcionismus, rekonstrukci francouzského průmyslu a odmítání dalších mezinárodních obchodních dohod.

V programovém dokumentu se také slibuje navýšení policejních sil a větší důraz na bezpečnost.  V migrační politice chce Le Penová výrazně přitvrdit: omezit roční číslo migrantů na 10 tisíc, zpřísnit podmínky pro zisk francouzského občanství a také zpoplatnit lékařskou péči pro ilegální migranty. Ti z migrantů, o jejichž vyhoštění bylo už soudně rozhodnuto, by měli být podle Le Penové vyhoštěni okamžitě.

Le Penová také chce, aby Francie opustila organizaci NATO a zároveň zvýšila výdaje na svojí  obranu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.