Peking postaví domácí firmy “do latě” kvůli falešným údajům o obchodu

RT. Čínská celní správa uvedla, že bude trestat firmy, které uvedou falešná obchodní data. Varování přichází v souvislosti se snahou Pekingu omezit masivní kapitálové odlivy, napsala Russia Today.

Podle prohlášení budou firmy, které budou uvedeny jako „zdiskreditované“, podléhat přísnějším kontrolám, když budou žádat o vládní daňové rabaty. Zástupci firem mohou mít omezeno vycestování.

Generální správa cel uvedla, že pouze tehdy, když diskreditované firmy budou platit vysokou ekonomickou cenu, pak si netroufnou „chovat se nečestně.“

Firmy budou trestány za různé činy jako pašování zboží, vyhýbání se dani, podvodné informace o registraci firmy a falešná obchodní data.

„Kvůli boji proti falešným obchodním datům budou aplikována tato opatření vůči firmám, která falešná data vykazují, což vede ke statistickému zkreslení,“ uvedl Li Guo z Generální správy.

Minulý měsíc odhalili čínští regulátoři nějaké firmy, které údajně používaly falešné dokumenty a vymýšlely si obchody, aby ze země vyvezly peníze. Regulátor uvedl, že se jim podařilo rozbít tuto bankovní operaci, která obnášela 3,7 mld. dolarů ve ilegálních převodech zahraničních měn.

Experti uvádějí, že čínské firmy používají falešné faktury jako způsob, jak dostat peníze ze země a vyhnout se přísným čínským kapitálovým kontrolám.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.