Oba lídři se vyhnuli tématu karantény a omezení, za která byli kritizováni. V Brazílii zatím strmě narostl počet případů COVID-19.
Prezidenti Brazílie a USA, Jair Bolsonaro a Donald Trump, telefonicky jednali o situaci s pandemií nemoci COVID-19. Tématem rozhovoru byla logistická a lékařská spolupráce obou zemí, nicméně hovor se vyhnul tématu omezování a karantény. Oba lídři byli za svoje postoje k těmto krokům kritizováni.
Bílý dům zdůraznil potřebu spolupráce prostřednictvím skupiny G20, spolupráce na vývoji vakcíny a na obnovení ekonomického růstu.
Brazilský prezident čelí kritice za svoje postoje během pandemie. Bolsonaro opakovaně kritizoval guvernéry federálních států za to, že zavedli karanténní opatření. Onemocnění COVID-19 nazval „menší chřipkou“ a opakovaně odmítal sociální distancování a izolaci.
Brazilský ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta sdělil, že poslední čísla ohledně šíření nemoci jsou varovná a vyjádřil obavy z nedostatku zdravotnického vybavení v zemi, včetně nedostatku ventilátorů. V Brazílii bylo ke středečnímu dni celkem 6836 případů, což byl prudký nárůst z 1119 případů o den dříve. V zemi podlehlo nemoci 240 lidí, o den dříve se jednalo o 39 lidí.
Mandetta také připomenul, že zvláště těžkým úkolem bude monitorování brazilských domorodých kmenů, jejichž životní styl prý šíření viru podporuje.
Brazílie v dubnu očekává dovoz celkem 200 milionů kusů ochranného zdravotnického vybavení z Číny.
Prezident Bolsonaro mezitím zdůrazňoval, že není možné zapomínat na pracovní místa a na ekonomiku. Varoval před tím, že dovozy potravin už poklesly.
Data ukazují také na to, že výrobní aktivita v Brazílii v březnu rovněž klesla. Došlo také k rekordnímu poklesu hodnoty brazilské národní měny realu vůči dolaru. Vláda už připravuje balíček ekonomické pomoci pro chudé. Nicméně rychlost poskytnutí této pomoci ohrožují její spory s parlamentem.
Ministr ekonomiky Paulo Guedes řekl, že vláda je připravena pomoci 98 miliardami realů přibližně 54 milionům lidí, kteří pracují v neformální ekonomice a ocitli se v karanténě. Celkem chce Brazílie do ekonomiky v rámci pomoci napumpovat 800 miliard realů (1 real je asi 4,7 korun).