Petr Drulák pro !Argument: Část Západu stále žije v 90. letech. Havel nahrazoval politický úsudek morálním reflexem

S politologem Petrem Drulákem v prvním díle našeho rozhovoru hovoříme o české zahraniční politice, vztazích s Čínou a Ruskem, o lidských právech v mezinárodních vztazích a o dědictví 90. let.

Jak by země velikosti a významu Česka měla reagovat na vzestup Číny? Jsou naše vztahy s Čínou standardní a čemu pomůže cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan? Zvládl Západ vztahy s Ruskem? Co se vlastně děje se současným Západem? V čem byl “havlismus” v zahraniční politice chybný celá řada velmi aktuálních témat o české zahraniční politiky jsou předmětem naší konverzace.

Příjemný poslech! Také na našem kanále YouTube!

Milé čtenářky a milí čtenáři,

děkujeme, že nezapomínáte na dobrovolnou podporu naší práce. Multimediální obsah, včetně podcastů, ale i běžný každodenní provoz !Argumentu můžete podpořit zde a podle vlastní úvahy a možností. Jsme s vámi, v časech dobrých i horších, zůstaňte s námi! Vaše předplatné je veledůležitým příspěvkem k obsahu časopisu – umožňuje ho. Děkujeme!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.