Jazzové okénko Jana Schneidera: God Bless The Child, Tickle Toe a Blanco y Negro

Neděle patří tradičně jazzovému průvodci Jana Schneidera: dnes jsou tu God Bless The Child, Tickle Toe a Blanco y Negro.

Na začátek jeden majstrštyk. Zpěv za doprovodu kontrabasu patří k nejtěžším jazzovým disciplínám. Skvělé norské duo zpěvačky Karin Krogové a znamenitého kontrabasisty Arilda Andersena provede proslulou skladbu slavné Billie Holidayové a Arthura Herzoga jr. „God Bless The Child“.

Dlouho nebyl na programu bigband. Co takhle slavná, a mnohým jistě velmi povědomá skladba Tickle Toe od Lestera Younga s kapelou Counta Basieho? Krátké, ale skvostné Youngovo tenorové sólo (bez zbytečného „žvanění“) doporučuji sledovat tón po tónu. Bigband je nádherně zvukově barevný, a v synkopách řízný jak břitva!

Na závěr si dovolím upozornit – hlavně milovníky flamenca – na záznam koncertu proslulého kubánského klavíristy Bebo Valdése (jeho neméně slavný syn Chucho Valdés kráčí v otcových stopách) se španělským zpěvákem Diego El Cigalou a dalšími skvělými muzikanty: Blanco y Negro. Komu tento typ hudby sedne, doufám si tvrdit, že koncert shledá fascinujícím!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.