Oskar Krejčí: Komentáře a rozhovory (4. díl). Nepřehlédněte novou e-knihu

Dárek k letnímu čtení: Připravili jsme pro všechny zájemce novou elektronickou publikaci: čtvrtý díl komentářů, analýz a rozhovorů profesora Oskara Krejčího, jenž je výběrem textů za poslední zhruba dva roky.

Vážené čtenářky a vážení čtenáři, naši milí a skvělí podporovatelé,

ve čtyřech částech nové elektronické knihy se čtenáři nabízí pohled na současnou chaotizaci mezinárodních vztahů a na válku na Ukrajině, která je nepochybně jedním ze symptomů chaosu v mezinárodní a bezpečnostní politice nejen v Evropě. V dalších dvou částech Oskar Krejčí sleduje dvě současné světové velmoci prvního řádu: Spojené státy a Čínu. Nejen rostoucí politické napětí mezi nimi, ale i rozdíly v jejich domácím vývoji představují klíč k pochopení dynamiky dnešního chaotického světa. Poslední část nové knihy se dívá na Česko a na to, jak naše země a její lídři úspěšně či neúspěšně proplouvají současným bouřlivým světem.

Nová kniha, a také práce našeho média, stojí na podpoře zdola a na sdílení znalostí a informací jako společných statků, které vnímáme jako významnou součást demokracie a jejího fungování, proto je opět k dispozici ke stažení zdarma. Demokratická společnost se neobejde bez informací a bez vzdělávání a osvěty, ale neobejde se ani bez svobodné a kultivované výměny různých názorů a argumentací. Tyto principy jsou pro !Argument a jeho práci stále nejdůležitější – a to jak z hlediska jejich realizace na našich stránkách, tak z hlediska jejich obrany v časech chaosu.

Děkujeme všem, kdo se podíleli přímo i nepřímo na vzniku této nové knížky, která je ke stažení zdarma zde – Kniha Argument – Oskar Krejčí (4.díl)

Předchozí díly:

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.