V Trumpově týmu zuří (nejen) válka slov

ARD Tagesschau.  Ještě než byl Priebus odejit, zaútočil na něj nový šéf komunikace v Bílém domě, Anthony Scaramucci. Označil Priebuse za „paranoidního schizofrenika.“ Ale tím boje v Bílém domě nekončí, píše o vývoji v Trumpově Bílém domě ARD Tagesschau.

Scaramucci také předhodil Priebusovi, že právě on je tím, kdo pouští informace tisku a dobře „odhadl“, že brzy bude odejit. Což se také stalo. Ale Scaramucci také uvedl, že kdo nebude v z komunikačního oddělení souhlasit s jeho novým kurzem, dopadne stejně.

Nicméně poté, co Scaramucci použil proti Priebusovi „pikantní slova“ slíbil, že „se příště bude držet zpátky.“

Tagesschau uvádí, že se jedná o vyostřující se mocenský boj v Bílém domě. Scaramucci šel Priebusovi po krku velice intenzivně a dokonce srovnal jejich vztah s biblickým Kainem a Abelem. Ale spory pokračují, protože proti angažování Scaramucciho se vyslovil hlavní stratég Steve Bannon.

Spory pokračují i mezi republikány. Například na stranu ministra spravedlnosti  Jeffersona Sessionse se postavil vlivný republikánský senátor Lindsey Graham. Sessions byl prezidentem Trumpem velice kritizován. Senát ovšem za Sessionsem stojí a pranic se mu nelíbí Trumpovy pokusy ho ponížit a kritizovat. Graham už také uvedl, že kdyby byl Sessions propouštěn, „pak to bude mít pro Trumpa vysokou cenu.“

Sessions, který jako jeden z mála Trumpa podporoval od začátku, je kritizován za to, že se stáhnul z vyšetřování ruských intervencí do amerických voleb. Trump zřejmě chce Sessionse donutit k rezignaci a s jeho nástupcem docílit propuštění Roberta Muellera, který vyšetřování vede.

Graham pracuje dokonce i s demokraty na zákonu, který by sesazení Muellera – jako speciálního vyšetřovatele – zabránil.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.