Emoce v Rakousku: Hledám si dům v Maďarsku, reagují někteří na nový demografický výzkum

Kronen Zeitung.  Zveřejněná studia Vídeňského institutu pro demografii vyvolala u čtenářů rakouského bulvárního Kronen Zeitung velice emotivní reakce. Mnoho z nich vnímá možnost navýšení počtu muslimů ve Vídni problematicky. Někteří také tvrdí, že dobrou alternativu je se z Vídně odstěhovat.

Řadaze čtenářů míní dokonce, že by výsledky studie mohly ovlivnit volební výsledek. Jeden ze čtenářů se domnívá, že po tomto “děsivém poznatku” by snad měly levicové strany dopadnout špatně. Ale jak to vypadá ve skutečnosti?

První obrázek z Vídeňského institutu pro demografii ukazuje složení rakouského obyvatelstva v roce 2016 a v roce 2046 za různých scénářů. (Ty jsou pojmenované: evropská mobilita, diverzita, malé přistěhovalectví, velké přistěhovalectví). Žlutou barvu má římsko-katolická církev, červenou protestanti, růžovou pravoslaví, zelenou muslimové, šedou ostatní a fialovou bez vyznání.

Zdroj: Vienna Institute of Demography

Noviny Krone.at dále napsaly, že čtenáři jejich online verze si dělají starosti s integrací. Někteří z nich dokonce říkají: je to prostě děsivé, snad některým spadnou šupiny z očí, než bude pozdě. Jiní si zase stýkají po „starých zlatých časech.“ Ptají, kde je útulnost kaváren, prázdnin na Dunaji, veselé nálady v ulicích, aniž by se člověk musel obávat o bezpečnost. 

Druhý obrázek Vídeňského institutu pro demografii ukazuje náboženské složení vídeňského obyvatelstva podle stejné projekce. Ostatní je stejné jako u prvního obrázku – tj. jak scénáře, tak i význam barev.

Zdroj Vienna Institute of Demography

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.