S kým to Hašek vlastně jednal?

Ve své glose se Milan Daniel vrací k rozporuplné kauze plánovaného vystoupení klubů NHL (v nichž působí mj. i ruští hráči) v Praze.

Málokdo ví, co by mohli v Praze způsobit ruští hráči amerických hokejových klubů, ale na to je odborník Dominik Hašek, muž, jehož neuvěřitelným výkonům v brance národního mužstva, ale i v kanadsko-americké NHL, také však v brance Spartaku Moskva, kdysi tleskali nadšení diváci.

Nuže – Hašek měl ve spojitosti s válkou na Ukrajině zlé tušení. Ruští hráči by mohli prosté české diváky pohnout k ideově nesprávnému názoru, že jim nejde o to, aby se Česká republika připojila k Rusku a naopak jen o to, aby jim ukázali, že umějí hrát hokej. To je podle hokejové legendy myšlenka nepřípustná (až zcestná) a někteří ideově nepevní jedinci by mohli usoudit, že jde o normální chlapíky, jimž jde toliko o ten sport a ovšemže také o peníze, že ano.

I vypravila se legenda za ministrem zahraničí koloniální vlády, známému tím, že vůči Rusku zastává zásadová stanoviska, aby s ním ukula plán, jak by ty americko-kanadské týmy do Prahy sice přijet mohly, ale jen za podmínky, že za ně nastoupí jen spolehliví soudruzi, národně prolustrovaní a pro české diváctvo ke zhlédnutí vhodní. Hašek, řečený Dominátor, se na zamini setkal s okamžitým pochopením a příslušným klubům odešel dopis, který jim vysvětlil, jaká škoda by vznikla, kdyby v Praze nastoupili rodilí Rusové. Aktéry akce hřálo, jak to těm Rusákům bezbolestně nandali.

Setkali se však, jak známo, s nepochopením. Američtí soudruzi se s ruskými nesoudruhy z nepochopitelných důvodů solidarizovali a prohlásili, že do Prahy přijedou buď všichni, nebo nikdo.

S tím zřejmě Dominátor, ale ani koloniální ministerstvo nepočítali a teď nevědí, co s tím.

Nabízí se však jedno vysvětlení a také cesta ze slepé uličky: na internetu koluje – samozřejmě neověřitelná – informace, že koloniální ministr Lipavský je ve skutečnosti jistá Barbora Škrlová. Není to moc pravděpodobné, ale možné je všechno. Jistá podoba tu je. Vysvětlovalo by to, proč se tam Haškovi dostalo takové vstřícnosti. Zároveň to skýtá možnost pro decentní zahrání nepříjemného neporozumění do autu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.