V Německu vznikla pod křídly Die Linke protiválečná iniciativa

Nová iniciativa vyzývá k diplomacii, odmítá dodávky zbraní na Ukrajinu, ekonomické sankce s dopady na obyvatelstvo a hlasí se k politice snižování napětí a společné bezpečnostní politice v Evropě…


V Německu vznikla nová iniciativa a petice s názvem Levice proti válce a účasti na válce, která vyzývá k návratu k diplomacii a kritizuje kroky současné spolkové vlády. Iniciativa je adresována stranickému vedení strany Die Linke a také jejímu poslaneckému klubu v Bundestagu. Hlavními požadavky petice jsou následující body:

  • diplomatická iniciativa Spolkové republiky Německo s cílem okamžitého příměří a jednání o ukončení války bez předběžných podmínek;

  • žádné další dodávky zbraní na Ukrajinu a do dalších válečných a krizových oblastí;

  • žádné další ekonomické sankce, které zasáhly obyvatelstvo, žádná další ekonomická válka;

  • žádné další přezbrojování Bundeswehru, EU a NATO – odzbrojení je na denním programu;

  • politika zmírnění napětí, společné bezpečnosti v Evropě a mezinárodní spolupráce při řešení hlavních globálních problémů míru, ochrany klimatu a spravedlivého rozvoje.

Levičáci se musí jasně a jednoznačně postavit proti další eskalaci války a jakékoli německé účasti v ní, píše dále iniciativa a vyzývá vedení strany Die Linke k realizaci mírové politiky v souladu s jejím erfurtským programem.

Mezi prvosignatáře patří například Sahra Wagenknechtová (poslankyně Bundestagu za Die Linke) nebo Gabi Zimmerová (bývalá europoslankyně za Die Linke) a další.

Další informace a plné znění petice naleznete zde (v němčině).

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.