V Londýně zvandalizovali náhrobní pomník Karla Marxe

Za krátkou dobu se jedná o druhý útok na Marxův hrob a několikátý pokus o vandalizaci londýnských památníků.

Náhrobní pomník Karla Marxe byl podruhé za krátkou dobu zvandalizován, tentokrát rudou barvu. Hřbitov v Highgate zveřejnil na Twitteru fotografii mramorového pomníku popsaného rudými politickými slogany. K tomu přidal komentář: „Bezcitné, hloupé a ignorantské. Cokoliv si myslíte o Marxově dědictví, toto není způsob, jak to vyjádřit.“

Nápisy tvrdily, že se jedná o pomník „bolševickému holocaustu“. Karel Marx žil od roku 1849 až do své smrti v roce 1883 v Londýně, na hřbitově v Highgate je pohřben spolu s manželkou a vnukem. Na začátku února byl jeho náhrobek poničen kladivem. Ani to nebylo poprvé, hrob byl vandalizován v minulosti opakovaně, v roce 1970 došlo dokonce k pokusu o jeho vyhození do povětří.

 

Vandalizována byla v poslední době V Londýně byla v poslední době poničena také socha Winstona Churchilla nebo pomník královskému letectvu RAF Bomber Command.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.