Rusko do léta vyrovná zbylý sovětský dluh

Interfax/Izvestija. Rusko letos v létě plánuje zaplatit poslední část sovětského dluhu v hodnotě asi 120 milionů dolarů, napsal deník Izvestija s odvoláním na zdroje ve vládě. Zadlužení se týká podle deníku Bosny a Hercegoviny, informovala také agentura Interfax.

Zaplatit sovětské dluhy trvalo v případě zemí bývalé Jugoslávie nejdéle také kvůli technickým problémům. Například dluh vůči zemím Pařížského klubu Rusko zaplatilo už v roce 2006.

Nedávno bylo oznámeno, že Rusko zaplatilo sovětský dluh v hodnotě kolem 60 milionů dolarů Makedonii. Bosna a Hercegovina tak zůstává poslední post-jugoslávskou zemí, kde bylo třeba dluhy z doby SSSR vyrovnat.

Jak deník uvedl dále, podle informací Centrální banky byl v říjnu roku 2016 ruský vnější dluh ve výši 38,6 miliard dolarů a v případě soukromého sektoru potom 256 miliard dolarů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.