V ozbrojených složkách USA vzrostl počet sebevražd

Za posledních pět let počet sebevražd v řadách aktivních i rezervních složek armády a Národní gardy narostl.

Podle nové studie amerického ministerstva obrany se v roce 2018 zvýšil počet sebevražd vojáků, a to v časovém úseku posledních pěti let.

V roce 2018 spáchalo v amerických ozbrojených složkách sebevraždu celkem 541 lidí. Číslo zahrnuje všechny typy vojenských složek, tj. pozemní vojska, námořnictvo, letectvo, ale i členy Národní gardy a Letecké národní gardy.

Podíl sebevražd mezi vojáky aktivní služby se během let 2013 až 2018 zvýšil, tvrdí zpráva Pentagonu. Konkrétně se číslo zvýšilo z 18,5 na 24,8 na 100 tisíc lidí. K nejrizikovějším skupinám patří mladí rekruti pod 30 let věku – 60 % z celého čísla sebevrahů tvořili právě oni.

Zpráva došla k závěru, že počet sebevražd v aktivní i rezervní armádě USA odpovídá celoamerickému číslu. Nicméně vyšší poměr sebevražd je mezi národními gardisty. Zpráva také konstatuje, že statisticky významný byl nárůst sebevražd v řadách námořnictva.

Ministerstvo obrany má hned několik iniciativ, které se snaží sebevraždám vojáků předcházet. Například se zaměřuje na řešení stresových faktorů, které přispívají k sebevraždám. Nicméně jednotný akční plán nebo postup vůči sebevraždám americký Pentagon nemá.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.