Koronavirus rekordně zvyšuje ceny zlata

Odborníci očekávají, že ceny zlata i nadále porostou a v roce 2021 zlomí rekord 2000 dolarů za unci!

Experti očekávají, že v důsledku epidemie koronaviru dál poroste hodnota zlata. Očekává se, že jeho cena mohla stoupnout až o 400 dolarů za unci.

Cena zlata se přitom už nyní pohybuje na sedmiletém maximu, na konci třetího únorového týdne činila 1636,9 dolarů za unci. V posledních týdnech zlato zdražovalo díky informacím o reálných i předpokládaných dopadech epidemie na čínskou ekonomiku. Investoři začali ukládat svoje aktiva do zlata – chtějí tak přečkat zpomalení ekonomického růstu.

Podle prognóz by se v letošním roce mohla cena zlata zvýšit na 1700 nebo dokonce 1800 dolarů za unci, v roce 2021 se pak očekává rekordní cena 2000 dolarů za unci. Podle některých názorů porostou ceny až do konce roku 2021 postupně, což investorům poskytne dostatek času, aby mohli na akciích v oblasti těžby zlata vydělat, aniž by přitom došlo k přehřátí trhu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.