Argentinci protestují proti propouštění z věznic

Úřady se odhodlaly k propuštění asi 2 tisíc vězňů z místních věznic, ve kterých narůstá napětí. Lidé se obávají násilí a protestují.

Obavy z šíření nemoci COVID-19 a rostoucí neklid v argentinských věznicích vedly k předčasnému propouštění vězňů, uvádí reportáž televize Al Jazeera. Podle místních médií by se mělo jednat o asi 2 tisíce vězňů, kteří byli propuštěni do domácího vězení. Argentině ale chybí prostředky, aby dodržování domácího vězení kontrolovala, tj. nemá dostatek kotníkových monitorů.

V posledních týdnech rostlo v argentinském vězeňském systému napětí kvůli pandemii nemoci COVID-19. V argentinských vězeních je nyní něco kolem 90 tisíc lidí.

Mnozí Argentinci propuštění kritizovali, přestože jsou propouštěni vězni, kteří se dopustili nenásilných trestných činů. Lidé po celé zemi proti propouštění protestovali tlučením do pánví a hrnců ze svých oken a balkónů. Podle informací Al Jazeery jsou ale mezi propuštěnými i lidé, kteří se násilných trestných činů, včetně znásilnění, dopustili.

Více v reportáži zde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.