Ilona Švihlíková: Týden podle !Argumentu 15: Komu chutná moc?

Podcast: Ilona Švihlíková ve svém pravidelném pořadu sleduje nejdůležitější události doma a v zahraničí. Témat je celá řada od pražské kauzy “ricinových vražd” až k otázce dobývání renty. Komu vlastně chutná moc?

Milé čtenářky a milí čtenáři,

nově nabízíme nový a doplňující formát našeho obsahu – podcasty. Prosíme, berte zatím naše podcasty s rezervou. Vznikají svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. Pokud nás chcete v této aktivitě podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

Co Vám nemělo za poslední týden ujít?

V dnešním týdením komentovaném shrnutí nechybí témata jako jsou zmizení severokorejského lídra, nezaměstanost a nadcházející volby v USA, vzestup Kurzarbeit v (nejen) Německu, “inovativní” nápad EU budovat solidaritu na crowdfundingu a další. Z českých luhů a hájů nebudou chybět témata financování hospodářské obnovy a problém dobývaní renty a rozložení daňové zátěže, sucha a budoucnosti zemědělské politiky a také poslední kauzy o údajných připravovaných “ricinových vraždách” pražských politiků. Udělíme také borce a lůzra uplynulého týdne.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.