Ilona Švihlíková: Týden podle !Argumentu 25: Propad českých mezd půjde těžko dohnat

Podcast: Ilona Švihlíková se ohlíží za událostmi minulého týdne v Česku i v zahraničí. V dnešním podcastu uslyšíte více nejen o českých mzdách, nápadu zrušit superhrubou mzdu či o nové kalouskovské koalici…

Milé čtenářky a milí čtenáři,

nově nabízíme nový a doplňující formát našeho obsahu – podcasty. Prosíme, berte zatím naše podcasty s rezervou. Vznikají svépomocí – s nulovými náklady za odborné služby. Pokud nás chcete v této aktivitě podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

Co Vám nemělo za poslední týden ujít?

V dnešním podcastovém komentáři uslyšíte mimo jiné tato témata minulého týdne:

Ohniskem pandemie se stala Latinská Amerika a USA. Boží mlýny pro Bolsonara. Vracení karanténních opatření v některých zemích. Volební kampaň Chorvatsku a prezidentské volby v sousedním Polsku. Otevřený list proti netoleranci ve veřejné debatě.  Fond obnovy EU a hledání kompromisu. Zelený úděl EU a politika ECB.

Deštivý červen v Česku. Zrušení superhrubé mzdy v ČR? Co dál s nezaměstnaností a s českými mzdami? Personální změny ve Škodě Auto a “tržní” politika VW. Miroslav Kalousek na “odchodu” a hledání nové koalice pro prezidentské volby? Kdo se stal lůzrem a borcem minulého týdne?

Více v podcastu Ilony Švihlíkové. Nyní i na YouTube.

Přijemný poslech!

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.