Ilona Švihlíková: O superhrubé mzdě a daňové progresi aneb Co nesmělo zaznít na celostátní TV

Podcast: Ilona Švihlíková vysvětluje, jaký je vztah mezi paskvilem superhrubé mzdy a daňovou progresí. Proč potřebujeme spravedlivější daňový mix? A kdo to nechce slyšet?

Dnešní podcastový komentář Ilony Švihlíkové se věnuje ožehavému tématu vztahu mezi celosvětovým unikátem a českým paskvilem zvaný superhrubá mzda a progresivním zdaněním. Dozvíte se mimo jiné, jak nás rovná daň jako zemi řadí zcela jasně na Východ, a to díky politikům, kteří mají hlasivé obavy z toho, že tam směřujeme. Zjistíte také, že názor, že progresivní daň je normální ve všech civilizovaných zemích na západ, sever i jih od nás, nechtějí někteří novináři slyšet…(a tak ho neuslyší ani diváci-občané).

Více v novém podcastu:

Děkujeme všem našim předplatitelům za jejich podporu, která nám pomáhá existovat a připravovat pro všechny čtenáře obsah, který se snažíme obohacovat názorově, tématicky a žánrově v rámci možností, které máme. Vaše podpora je zásadní pro naší další existenci jako nezávislého média zdola. Děkujeme, že na ní nezapomínáte. Více informací o tom, jak nám pomoci a podpořit naší každodenní práci, která stojí za denním obsahem, najdete zde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.