Jazzové okénko Jana Schneidera: Andei, Carioca a Sweet Honey Bee

Jako každou neděli nechybí na našich stránkách jazzový průvodce Jana Schneidera.

Na začátek dnes nabídnu veselou skladbičku Andei, kterou hraje bubeník, vokalista a hráč na berimbeau Airto Moreira se skvostným kontrabasistou Ronem Carterem a autorem tohoto hudebního vtípku, hráčem na klávesy a flétnu Hermeto Pascoalem.

Minule jsem si dovolil jazzovou špehýrkou pohlédnout do pokladnice jazzových altsaxofonistů a ukázat na Phila Woodse. Tak ještě jednu ukázku, pěkně rychlou, z jeho mladých let: Carioca! Samozřejmě, kromě hbitého kytaristy Sal Salvadora a pianisty Ralpha Martina tu hraje opět znamenitá rytmika, basista Danny Martucci a vybranými brejky nejvyšší jakosti se blýskne velmistr bitých nástrojů Joe Morello.

A něco slaďoučkého přídavkem, máme toho všichni asi dost. Snad potěší Sweet Honey Bee v podání flétnisty Jamese Spauldinga, skvěle doprovázeného trumpetistou Freddie Hubbardem, tenorsaxofonistou Joe Hendersonem, pianistou a autorem této skladby Duke Pearsonem, kontrabasistou Ronem Carterem, který jak vidno u těch nejlepších věcí prostě nemůže chybět, tentokrát v rytmické dvojici s bubeníkem Mickey Rokerem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.