Rusa loktem do ksichtu

Milan Daniel sarkastisticky píše o našem vztahu k Rusku na příkladu dostavby elektrárny v Dukovanech a očkování Sputnik V.

Devatenáct zákonodárců a pět stran požaduje odvolání dvojministra Havlíčka za to, že chce oslovit Rusa ve věci dostavby atomové elektrárny v Dukovanech. Rosatom je přece Rus. Taková drzost! Správně varují, že Rus je bezpečnostní riziko. Nejenže nerespektuje směrnice a nařízení Evropské unie, uznává proti přírodě jen dvě pohlaví, vězní opozičníka a nedovoluje neziskovým organizacím na svém území zavádění demokracie podle evropských hodnot. On dokonce i cvičí, jak se demokracii násilně bránit!

Takového tu nemůžeme chtít. Ten už nám tady s nemalou pomocí kolaborujících československých firem postavil atomové elektrárny dvě a dodnes na to doplácíme tím, že z nich musíme odebírat a dokonce i prodávat elektrickou energii. To tak, aby kolaboranti dostali znovu příležitost. Aby zaměstnanci českých firem museli znovu poslouchat nenáviděnou ruštinu a být v posledku i vděční za to, že mají práci!

O co lépe, bychom na tom byli, kdyby k nám přišel nejlépe Amerikán Westinghouse, který má přece zkušenost z japonské Fukušimy. Češi by nemuseli ani hrábnout. Jsouť s Amerikánem ve světě dobré zkušenosti. Například Ukrajinci: místo ruského uhlí si kupují americké. Je to sice dražší, ale je hřeje dobrý pocit, že to Rusovi nandali.  Tam bychom měli hledat inspiraci: ruštinu zakázat, Rusko vymazat z map a čítanek, ty elektrárny odstavit a Petříčka pověřit, aby je odstěhoval do Ruska. Přestat poníženě odebírat ruský plyn a ropu. Naši opravdoví přátelé ze zámoří nám to všechno rádi nahradí a budou za to s námi o to větší kamarádi! My, uživatelé poslaneckých prebend & natěšení kandidáti na to přece máme (nebo budeme mít)! A občanům televize vysvětlí, jaký získali výdobytek.

Ještě ten sajrajt, kterému říkají Sputnik… Je podezřelý už tím, že na ampulích jsou nápisy v azbuce. A také tím, že ho chce rusofil Zeman. Je smutné, že se tím bude očkovat v Rakousku. Že tamní kancléř na ten špek Putinovi skočil. V Česku to naštěstí hlídá ministr Blatný, který je v tomto směru platný a něco takového i za cenu mnoha hrdinných obětí ve spolupráci s premiérem nepřipustí.

Zkrátka co ruské je, od ďábla pochází a bylo nanejvýš načase, že se dárci zákonů a reprezentanti veřejnosti Rusovi vzepřeli. Je to pravda krok zatím malý, na ty další se ale můžeme těšit. Snad až se americkou vakcínou naočkovaní poslanci a senátoři vydají sbírat zkušenosti na tu Ukrajinu.  Tam dobře vědí, že spolupráce se sousedem, dialog a přátelská koexistence je to poslední, co se od nich za peníze, které dostávají, chce.

Potěšitelné je, že i u nás v Česku máme reprezentanty, kteří se dobře živí nadstandardně placenou ušlechtilou nenávistí ke strašlivému Rusku. A že je naděje na to, že jich díky mladším voličům, kterým tuto vlastnost ládujeme do hlav už více než třicet let mj. i prostřednictvím skvělých amerických filmů o zabíjení, po volbách přibude.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.