Ilona Švihlíková: Tlak USA nepomohl. OPEC+ dal významným snížením těžby ropy facku Západu

Podcast: Aktuální analytický podcast Ilony Švihlíkové se věnuje pozadí i důsledkům rozhodnutí seskupení OPEC+ významně snížit těžbu ropy.

Rozhodnutí o snížení těžby ropy, ke kterému dospělo seskupení 23 zemí pod názvem OPEC+ (plus), zvedlo ze židle amerického prezidenta Joe Bidena i další západní politiky. K čemu omezení těžby povede, o čem svědčí a jak ho hodnotit? A jak se krok promítne na ceně ropy a tím i na našich peněženkách?

Více v novém podcastu na YouTube a dalších našich platformách.

 

Milé čtenářky a milí čtenáři,

naše podcasty vznikají stále svépomocí s nulovými náklady za odborné služby. Na jejich profesionalizaci nám nestačí finanční prostředky. Přesto jsou výsledkem naší práce a věnujeme jim čas i péči. Pokud nás chcete v této aktivitě a v celé naší práci podpořit, tak to lze učinit formou dobrovolného předplatného. Předplatné nám pomáhá udržet se nad vodou, ale také se dál rozvíjet. Umožňuje nám také nabízet bezplatný obsah, a to navzdory současnému trendu placeného vstupu. Vaše pomoc je velmi důležitá pro existenci časopisu. Děkujeme, že jste solidární.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.