Další návrh na sankce proti Rusku v americkém Senátu

Bloomberg. Američtí senátoři z Bankovního výboru navrhují další sankce proti Rusku za jeho kroky v Sýrii a na Ukrajině a za ruské vměšování do internetu v USA.

Návrh ukazuje na to, píše Bloomberg, že někteří v americkém Kongresu chtějí zastavit kroky Trumpovy administrativy v přibližování se Rusku.

Navrhovatelé zákona Mike Crapo (rep.) a Sherrod Brown (dem.) říkají, že jejich návrh umožní široké sankce, které se nově zaměří na ruské hospodářství, včetně těžby, kovů a železnic.

Podle návrhu přes existující sankce je Rusko neustále “nepřátelskou, vzpurnou mocí, nasazuje svoje vojáky, kyber-informační špionážní aktivity a ekonomickou taktiku, která poškozuje USA a vkládá klín mezi USA a jejich spojence.”

Konkrétní znění návrhu bude publikováno později. Otázka sankcí proti Rusku se v americkém Kongresu diskutuje opakovaně. Někteří je chtějí spojit s dalšími sankcemi proti Íránu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.