V Íránu došlo k dvojímu útoku. Na parlament a na mešitu

AP. Ve středu došlo v hlavním městě Íránu Teheránu k celkem dvěma útokům, informuje AP. Sebevrah explodoval v mešitě ajatolláha Chomejního a přitom zranil 12 lidí a zabil jednoho člena ochranky.  Zároveň několik útočníků napadlo budovu parlamentu země. Podle dosavadních informací není jasné, zda měly oba útoky nějakou souvislost.

Íránské vládní úřady na neobvyklou situaci reagovaly okamžitým setkáním bezpečnostní rady. Zdá se, že na parlament zaútočila skupina asi 4 lidí, asi 8 lidí bylo přitom zraněno, kolem budovy byly k vidění helikoptéry, vchod a východ do parlamentu byly uzavřeny a mobilní sítě v okolí vypnuty. V době útoku měl parlament zasedat.

Jak upozornila agentura AP, teroristický útok na mešitu ajatolláha Chomejního lze považovat za útok na symbol současného režimu v zemi. Zároveň připomenula na složité vztahy mezi sunnity a šíity v regionu. Další detaily o středečních útocích nejsou známy a nikdo se k nim v době publikování nepřihlásil.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.