Bývalý šéf labouristů Corbyn bude v červencových volbách kandidovat jako nezávislý

Jeremy Corbyn bude kandidovat ve svém volebním obvodu Islington North poté, co byl vyřazen z kandidátní listiny labouristů.

Bývalý předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn (74) bude v britských parlamentních volbách 4. července kandidovat jako nezávislý kandidát. Toto rozhodnutí by mohlo narušit činnost labouristů v jeho volebním obvodu Islington North na severu Londýna, který Corbyn zastupoval více než 40 let. Přestože ho představitelé labouristů nezařadili do užšího výběru kandidátů, Corbyn chce být nezávislým hlasem pro rovnost, demokracii a mír. Jeho krok byl motivován tím, že členům labouristické strany Islington North bylo upřeno právo vybrat si kandidáta. Corbyn byl v roce 2020 labouristy suspendován kvůli tomu, jak se během jeho vedení řešily stížnosti na antisemitismus.

Corbyn, hlasitý kritik izraelské politiky vůči Palestině, během svého vedení uznal některá zjištění, ale ne všechna akceptoval. Vyšetřování Al Džazíry odhalilo, že se vysocí představitelé labouristů snažili podkopat podporu Corbynovi a umlčet debatu o izraelském zacházení s Palestinci.

Po útoku Hamásu na Izrael a izraelské vojenské operaci v Gaze Corbyn odsoudil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a vyzval k vyšetření toho, co označil za „genocidu“ v Gaze. Corbyn obvinil politiky na celém světě, že umožňují izraelské akce, a zúčastnil se protestů proti vojenské operaci.

Britský premiér Rishi Sunak svolal parlamentní volby na 4. července letošního roku. Průzkumy veřejného mínění zatím dávají větší podporu současné opozici, Labouristické straně. Ta se v opozici nachází posledních 14 let a má nyní šanci přerušit vládu Konzervativní strany.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.