Počet nezaměstnaných v Německu v květnu vzrostl

Německá ekonomika oživuje pozvolna: důležitým motorem růstu německého hospodářství budou domácnosti. Jejich reálné mzdy rostou…

Nezaměstnanost  v Německu vzrostla, a to víc než se očekávalo. Květnová a sezónně očištěná data ukazují, že počet nezaměstnaných se zvýšil o 25 tisíc lidí, oslovení experti agentury Bloomberg očekávali nárůst jen o 7 tisíc. Dokládá to, že největší evropská ekonomika se letos bude zotavovat jen pozvolna.

Podle německé Federální agentury práce se ale nezaměstnanost v zemi držela na 5,9 %. Nicméně k jarnímu oživení na trhu práce podle všeho zatím nedošlo.

Německé hospodářské zotavování je velmi pozvolné. V prvním čtvrtletí letošního roku ale vzrostla výroba, a to o 0,2 %, a očekává se, že během letošního roku se pomalu zotaví spotřeba a že německý průmysl bude těžit ze stabilizované poptávky.

Trh práce v Německu byl odolný i v časech krize, protože podniky si snaží udržet pracovníky vzhledem k nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců.

Analytici počítají s tím, že důležitým motorem růstu německého hospodářství budou domácnosti. Důvodem je hlavně to, že příjmy domácností budou nadále dohánět inflaci, kterou zažily v posledních letech. Reálné mzdy rostly v prvních třech měsících roku rekordním tempem a očekává se, že v příštích čtvrtletích dále porostou.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.