EU chce regulovat sociální sítě

Bloomberg. Eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová (ČR) nazvala sociální síť Facebook “dálnicí nenávisti” a popsala, jak vymazala svůj profil na sociální síti.

Komisařka komentovala situaci na tiskové konferenci, kde uvedla nový průvodce pro internetové společnosti, jak se vypořádat s teroristickým obsahem a nenávistí. Jak řekla k novým doporučením: “Nemůžeme přijmout Divoký Západ, musíme jednat.”

Její mluvčí potom vysvětlila, že Jourová měla oficiální profil na Facebooku několik let, ale nakonec ho smazala, protože na něm čelila trollingu. Facebook hned na slova eurokomisařky nereagoval.

Navzdory tomu, jak Jourová charakterizovala Facebook, sdělila také, že EU chce internetovým společnostem dát šanci ukázat, že jsou schopné svůj produkt regulovat. Společnosti už se uvolily k mazání nevhodného obsahu do 24 hodin, což zlepšilo dodržování standardů z 30 na 60 %. Seberegulace je tedy dle eurokomisařky možná.

Také ale sdělila, že pokud společnosti nebudou schopné nová doporučení naplňovat, sáhne EU k vymezením pomocí zákonů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.