Německo vynaloží 17 miliard eur na modernizaci protivzdušné obrany

 Nový protiraketový štít by měl chránit Německo a sousední země před raketovými útoky.

Německá vláda plánuje vyčlenit přibližně 17 miliard eur na posílení vlastní protiraketové obrany. Informovala o tom agentura Bloomberg  s odvoláním na své zdroje.

„Německo jedná s několika vojenskými výrobci o jejich zapojení do vícevrstvého protiraketového štítu, který by mohl stát až 17 miliard eur,“ uvedla agentura ve svém článku.

Jednou ze zvažovaných možností je smlouva s německou společností Diehl Defence GmbH na pořízení systému protivzdušné obrany IRIS-T za 2 až 3 miliardy eur. Podle agentury spolková vláda v současnosti s firmou o takové možnosti jedná.

Plány zahrnují také izraelský systém protiraketové obrany Arrow 3, na který se plánují 4 miliardy eur, a americký systém Patriot v hodnotě 10 miliard eur.

Plánovaný štít, který by zahrnoval i další systémy, by měl chránit Německo i sousední země před raketovými útoky. Náklady na protiraketový systém se nicméně mohou změnit, protože jednání stále probíhají.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.