Rodina nejbohatšího muže Francie oznamuje pomoc ve výši 10 milionů eur

Rodina jednoho z nejbohatších mužů světa, miliardáře Bernarda Arnaulta věnuje miliony eur nadaci Restos du Cœur pomáhající hladovějícím občanům.

Možná inspirace pro nejbohatší Čechy. Rodina Bernarda Arnaulta, majitele světové jedničky v prodeji luxusního zboží LVMH, oznámila, že se rozhodla věnovat 10 milionů eur charitativní organizaci Restos du Cœur, která byla kvůli finančním potížím nucena snížit počet lidí, jimž v zimě rozdávala potraviny. “Tento mimořádný příspěvek je reakcí na výzvu charitativní organizace, která stále hledá další finanční prostředky na doplnění svého ročního rozpočtu,” uvádí se v prohlášení. Kvůli finančním potížím bude Restos du Cœur nucena tuto zimu snížit počet příjemců pomoci a vydává výzvu o pomoc, na kterou v neděli večer zareagovaly firmy i vláda a přislíbily okamžitou podporu. Tyto dary pak nezakládají nárok na žádné kompenzace ani daňové úlevy.

Les Restos du Cœur, která poskytuje 35 % potravinové pomoci ve Francii, se ocitla v červených číslech kvůli “velmi výraznému nárůstu” počtu lidí žádajících o pomoc a “zvýšení provozních nákladů” v důsledku inflace, vysvětlil v neděli Patrice Douret, předseda této známé charitativní organizace založené v roce 1985 hercem, komikem a aktivistou Coluchem. Další pomoc této charitě přislíbila francouzská ministryně pro solidaritu Aurore Bergéová, půjde o státní pomoc ve výši 15 milionů eur. Oznámila také, že 6 milionů eur bude vyčleněno pro sdružení pomáhající velmi mladým lidem. Bernard Arnault je jedním z nejbohatších mužů na světě. Jde o miliardáře disponujícího majetkem 285 miliard dolarů, jenž pravidelně soupeří s Elonem Muskem o pozici nejbohatšího muže světa. Jeho nejstarší syn Antoine Arnault podle tiskové zprávy navštívil Restos du Coeur, aby toto gesto solidarity uskutečnil za přítomnosti Aurory Bergéové.

Psali jsme:

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.