Jazzové okénko Jana Schneidera: Dear Old Southland, Collors a Dos Enamorados

V novém díle průvodce jazzem Jana Schneidera dnes uslyšíte další tři skladby podle autorova výběru.

Naprostá klasika z roku 1940: Dear Old Southland. Ten úžasně expresívní klarinet, to je onen právem proslulý Sidney Bechet. Doprovází kytarista Teddy Bunn, basista George “Pops” Foster a Sidney Catlett na bicí!

Kontrabasista s moravskými kořeny Avishai Cohen napsal krásnou skladbu Collors a hraje ji s kapelou, v níž jsou kromě smyčcového kvartetu ještě saxofonista Jimmy Greene, trombonisté Avi Lebovich a Steve Davis, kytarista Amos Hoffman, pianista Jason Lindner a skvělý bubeník Jeff Ballard.

A ještě jednou úžasně temperamentní, muzikální a půvabná kubánská violoncellistka Ana Carla Maza: Dos Enamorados! Krásné téma rozehrané s akordeonistou Vincentem Pieranim je posléze rozbouřeno nádherným bubnováním Arnauda Dolmena! Jak ten chlap umí krásně třískat do činelů, a jaké pěkné mají zvukové barvy, to je prostě lahůdka. A je nutno ještě dodat, že jde o kvartet skromného a výtečného trombonisty Fidela Fourneyrona.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.