Jazzové okénko Jana Schneidera: Medley Fox Trot, La Marche de Sacco et Vanzetti a Canto del Otoño

V dalším díle průvodce jazzem od Jana Schneidera najdete skladby Medley Fox Trot, La Marche de Sacco et Vanzetti a Canto del Otoño a seznámíte se s různorodostí tohoto hudebního žánru.

Ted Lewis (Theodor Leopold Friedman, 1890-1971) byl americký klarinetista, kapelník, zpěvák a bavič. Jako estrádní umělec si vytvořil jedinečný vizuální i hudební profil. Skladba Medley Fox Trot je typickou ukázkou jeho nostalgické kombinace jazzu a komedie.

Tragický příběh italských anarchistů Nicoly Sacca a Bartolomea Vanzettiho měl mnoho ohlasů. Do zfilmované verze případu přispěl hudební génius Ennio Morricone ústředním tématem, který tak jako mne zajisté ovlivnil a zasáhl i mnohé z dalších posluchačů. La Marche de Sacco et Vanzetti je hudební miniaturka s úchvatnou gradací, vrcholící trubkou snad jazzovou, ale spíše barokní. Posuďte sami. A kdo by chtěl, má možnost to téma slyšet ještě v podání slavného francouzského šansoniéra George Moustakiho.

Světová hvězda českého původu Marta Topferová zpívá nádhernou vlastní skladbu Canto del Otoño. Za pochvalnou zmínku stojí též krásné sólo jazzové flétnistky Yulie Musaylyan.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.