Volby ve Francii: Macron zveřejnil detaily svého ekonomického programu

Wall Street Journal, 25.2.2017

Kandidát na prezidenta Emmanuel Macron se rozhodl čelit rivalům a kritikům, kteří tvrdí, že jeho kampaň nemá základ a představil svůj detailní ekonomický program.

Jeho jádro spočívá na škrtech v sociální oblasti a na investičním plánu ve výši 50 mld. euro. Macron, který je předsedou rodící se politické strany En Marche, řekl, že bude usilovat o úspory ve výši 60 mld. eur za rok ke konci svého pětiletého prezidentského období.

Nejprve by se škrty zaměřily na omezení výdajů na zdravotnictví a na zredukování štědrých podpor v nezaměstnanosti. Jako prezident by také zrušil 120 000 míst ve veřejném sektoru. Tím, že tato čísla uvedl jako své sliby, se 39letý Macron vystavuje riziku kritiky od levice i od Národní fronty Marine Le Penová, která tvrdí, že Francie je již dost omezována politikou austerity vnucovanou Evropskou unií.

 

 

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.