Pomozte nám !Argument opravdu rozjet a “nevyhořet”!

Od redakce:  !Argument se bez finanční podpory zdola neobejde. Pomozte nám roztáhnout křídla malou podporou, občanským příspěvkem na fungování webu.  

Milé čtenářky a milí čtenáři,

náš společný skromný, ale nezávislý mediální projekt oslavil první narozeniny a my jsme při této příležitosti požádali naše čtenáře o občanskou podporu.

S potěšením můžeme říci, že se za uplynulý měsíc a půl přihlásilo rekordní číslo nových přispěvatelů, kteří nám většinou přispěli částkami od 50 korun do 150 korun jako dobrovolné předplatné. Jsme také rády, že nám přízeň zachovali i ti, kteří nám finančně pomáhají od samého začátku či se přidali během uplynulého roku. Každá koruna je pro nás projevem důvěry.

A každá koruna je potřeba. Časopis dnes stojí stále na volném čase dvou lidí, kteří jsou pro něj v danou chvíli nezastupitelní, na dobrovolné ochotě autorů poskytnout mu články zcela zdarma a na pomoci některých z Vás, kteří nám nezištně pomáhají s jazykovou stránkou webu. Tohle všechno znamená časovou investici, protože ani články a ani technická stránka nevzniká z vakua.

Kvalita potřebuje zdroje. Na prvním místě lidské a na druhém, bohužel, finanční. Proto se obracíme na ty, kteří nás pravidelně čtou s prosbou o podporu. K tomu, abychom společnými silami časopis částečně zprofesionalizovali, dali mu kvalitnější formu, mohli zvětšit jeho obsah a rozsah (více témat a více autorských článků) potřebujeme v této fázi rozvoje 40 až 50 tisíc korun měsíčně.

Kdyby jednou pomohl každý, máme přes 5 milionů korun!

S potěšením vidíme, že bez reklamních investic a po roce práce od píky, se naše čtenost měsíčně zvyšuje. Čtenost není bůžek k uctívání, ale ukazuje, že naše články si nacházejí svoje čtenáře. V daný moment platí velmi jednoduchá matematická rovnice: kdyby každý z těch, kdo nás čte, věnoval jednou 150 korun, náš časopis by měl k dispozici kolem 5 milionů korun! Taková je potenciální síla každého z Vás.

My si klademe mnohem skromnější cíl. Přesvědčit naší prací 300 občanských dárců, kteří nám měsíčně pošlou alespoň 150 korun. Za měsíc únor nám přispívalo pravidelně i jednorázově celkem 48 přispěvatelů a v lednu to bylo 54 přispěvatelů. Mediánový příspěvek činil 150 korun. To znamená, že jsme stále daleko od cíle. 

Vážené čtenářky a čtenáři, tyto peníze nejsou určeny ke zbohatnutí, ale k rozšíření a zlepšení !Argumentu, který má „virtuální“ redakci o dvou lidech, kteří dělají v podstatě úplně všechno, co se týká organizační a technické stránky, komunikace s autory, monitorování dění ve světě, vlastního psaní pro !Argument, rešeršování článků, překládání a zpráv, hledání obrázků, editací atp. atp.

Peníze, které nám poskytujete, pomůžou těmto dvěma lidem snížit redakční zátěž, kterou nesou, rozložit jí mezi více lidí podle profesního klíče a dělby práce. Jejich prvotním cílem je ambice udělat z !Argumentu kvalitní poloprofesionální a nezávislé médium, které obstojí. !Argument není výdělečný podnik a nezkrachuje. Nedostatek peněz mu ale brání v rozletu a dusí potenciál, který má. !Argument stojí na podpoře zdola a snaze věci změnit zdola, bez finančních vlivů z pozadí a velkých peněz či grantů. Od začátku je o lidech a pro lidi. Těch 40 až 50 tisíc měsíčně by tak dvěma lidem – Iloně a Veronice – nesmírně pomohlo v tom, aby obě mohly kvalitně dělat co umějí, a přitom pod návalem dalších okolních činností, bez kterých web 7 dní v týdnu nefunguje, úplně jednoduše nevyhořely. A co víc, pomohou zachovat nezávislost !Argumentu jako média zdola a jsou darem, který pomůže ukázat, že nezávislá žurnalistika se v dnešní době dá dělat kvalitně, nebulvárně a bez podbízení se komukoliv.

Každá koruna je příspěvkem na tvorbu !Argumentu. Děkujeme všem za Vaši podporu!

Informace o financování naleznete zde.

Ilona a Veronika

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.