Evropská unie podpořila americkou deklaraci o Krymu

Tass. Podle vyjádření má dokument ilustrovat rozhodnou, silnou a principiální pozici ve vztahu k nezákonné anexi poloostrova. Deklaraci amerického ministerstva zahraničí podpořila Evropská unie. EU přitom zopakovala, že s ohledem na územní celistvost Ukrajiny EU neuznává a odsuzuje nezákonnou anexi Krymu.

Vedle toho se v dokumentu hovoří „o nebezpečných důsledcích jednání Ruské federace pro světový pořádek a suverenitu dalších zemí.“ Americká administrativa zveřejnila deklaraci o neuznání anexe Krymu ve středu.  Pod dokumentem je podepsán ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo.

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovová na to později reagovala s tím, že Rusko „zná cenu“ podobných dokumentů“ a dodala, že donedávna byla Pařížská dohoda o klimatu a také dohoda o jaderném programu Íránu také oficiální součástí politiky USA.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.