Hedgeový fond Bridgewater počítá s velkým nárůstem ceny zlata

Nárůst ceny zlata by mohl stoupnout až k historickým 2000 dolarům za unci.

Manažer hedgeového fondu Greg Jensen nevylučuje ani růst až o 30 %, informují noviny Financial Times.

Greg Jensen stojí v čele největšího světového hedgeového fondu Bridgewater. Pro FT tvrdí, že cena zlata může masivně vzrůst – zejména kvůli politické nejistotě a kvůli politice centrální banky.

Jensen se domnívá, že americký FED klidně nechá vzrůst inflaci. A co víc, žádná z velkých a zásadních centrálních bank vyspělých zemí se už ani nepokusí o „normalizaci“ úrokových sazeb. To je podle Jensena velká věc, která bude mít značné ekonomické dopady.

Jensen nevylučuje nárůst ceny zlata až k historickým 2000 dolarům za unci. Tvrdí, že by kvůli nerovnostem ale i geopolitickému napětí mělo zlato hrát důležitou roli v portfoliích investorů. Jensen říká, že se toho ve světové ekonomice děje opravdu moc a zvraty budou větší, než na jaké jsou lidé běžně zvyklí.

Je potřeba si uvědomit, že většina bank má problémy s příliš nízkou inflací a obává se globálního zpomalení. Celkem 49 centrálních bank po celém světě v minulém roce 71x snížilo úrokové sazby. FED sazby minulý rok snížil hned třikrát.

Jensen se navíc netají názorem, že narůstající dluh USA by mohl nakonec ohrozit i postavení amerického dolaru jako hlavní světové měny. Jensen nabádá, aby si lidé uvědomili, které zahraniční subjekty opravdu chtějí držet dolar a jaké alternativy se jim nabízejí, když dolar nebude jejich hlavní volba. Zlato zde zcela vyčnívá z řady, tvrdí manažer Bridgewater.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.